Network | Pribava
Dobrodošli Na Staru Web Stranicu. Molim Sve Goste I Članove Da Se REGISTRUJU Na Novu Oficijalnu Stranicu http://pribava.info/ . Hvala Na Razumijevanju !!!

S Poštovanjem Vaš
Network | Pribava - Pribava Info Te@m
Dobro Nam Došli I Ljuti Ne Otišli !!!

Join the forum, it's quick and easy

Sarajevo ostvarilo historijski podvig

Sarajevo ostvarilo historijski podvig Empty Sarajevo ostvarilo historijski podvig

Komentar by Admin Fri 07 Aug 2009, 00:54

U uzvratnoj utakmici trećeg pretkola Evropske lige fudbalski klub Sarajevo je savladao lidera švedskog prvenstva Helsingborg rezultatom 5:4, a utakmica je odigrana pred na gradskom stadionu na Koševu, pred 22 hiljade navijača.

Sarajevo ostvarilo historijski podvig Saraje11

Gosti su na početku igre iznenadili ofanzivom taktikom i već u drugoj minuti neopreznost u odbrani Sarajeva iskoristio je Jonsson koji je rutinski poslao loptu iz leđa Alaima.

Tim sa Koševa je potom krenuo u ofanzivniju igru, a prvu ozbiljnu priliku napravili su u 29. minuti kada Avdić glavom prebacuje loptu preko gola. Samo tri minuta kasnije, svoj udarac oprobao je Hadžić, ali lopta ni ovaj put nije završila u mreži protivničkog tima iz Švedske.

Sarajevo ostvarilo historijski podvig Saraje12

Gosti su u 33. minuti imali stopostotnu šansu, ali je golman Sarajeva odlično intervenisao. Izjednačenje je stiglo u 38. minuti kada je Hadžić postigao euro gol sa 25 metara udaljenosti.

U nastavku igrači Helsingborga su imali idealnu priliku za postizanje pogotka u 57. minuti, koju nisu uspjeli realizirati. Bordo tim u drugom poluvremenu nastavlja sa napadima kako bi što prije došli do pogotka, pa je tako Muminović u 66. minuti napravio solo prodor, ali je bio neprecizan. Akciju kod drugog gola izveli su Rizvanović i Muminović, dok je Avdić poentirao u 78. minuti.

Sarajevo ostvarilo historijski podvig Saraje13

Do kraja drugog poluvremena, gosti imali nekoliko opasnih napada, ali je rezultat ostao nepromijenjen. Produžeci su prošli bez golova, a Sarajevo je ostvarilo historijsku pobjedu pogocima Jahovnika, Ihtijarevića, Rizvanovića, Maksumića i Hamzagića iz jedaneasterca. Utakmica je završena rezultatom 5:4.