Network | Pribava
Dobrodošli Na Staru Web Stranicu. Molim Sve Goste I Članove Da Se REGISTRUJU Na Novu Oficijalnu Stranicu http://pribava.info/ . Hvala Na Razumijevanju !!!

S Poštovanjem Vaš
Network | Pribava - Pribava Info Te@m
Dobro Nam Došli I Ljuti Ne Otišli !!!

Join the forum, it's quick and easy

Komentar by Admin Sat 03 Sep 2011, 09:54

Naša fudbalska reprezentacija prije nekoliko trenutaka ostvarila je trijumf u Minsku, slavivši sa 0:2 protiv domaće Bjelorusije...

Sinoć u Minsku, naša fudbalska reprezentacija predvođena Safetom Sušićem savladala je Bjelorusiju, 0:2 te tako je na najboljem putu da izbori plasman na Europsko prvenstvo...

Naši fudbaleri, možemo konstatovati, zasluženo su stigli do vrijedne pobjede u Minsku protiv domaće Bjelorusije, koja nam omogućava korak bliže Europskom prvenstvu. Po izuzetno teškom terenu, izabranici Safeta Sušića pružili su čvrstu partiju koja je rezultirala veoma važnoj pobjedi.

Prvu pravu priliku na večerašnjem susretu vidjeli smo već u 6. minuti susreta. Lijepa akcija našeg nacionalnog tima, na kraju je Pjanić proigrao Džeku čiji udarac ide nekoliko centimetara pored gola.

Minut kasnije, ponovo je trenutno najbolji strijelac Premiershipa bio u prilici. Proigrao ga je Sejo Salihović, ali je Edin loše šutirao. Bjeloruska reprezentacija nije mnogo pružila, a sredinom prvog djela uslijedila je prava poslastica, kako za igrače tako i za navijače našeg državnog tima.

Igrala se 22. minuta kada je dosuđen penal za našu nacionalnu vrstu. Džeko je prihvatio loptu, a jedan bjeloruski reprezentativac istu je uštopao rukom, što je primjetio ponajbolji europski sudac, Victor Kassai, koji je pokazao na bijelu tačku, a uspješan egzekutor bio je Sejad Salihović, koji naš nacionalni tim dovodi do prednosti.

Dva minuta kasnije, Sejo Salihović je izveo korner a na odbijenu loptu natrčao je Haris Medunjanin, koji rutinski pogađa mrežu, te Zmajeve dovodi do velike prednosti, 0:2.

Poslije drugog pogotka, naši fudbaleri su se bazirali na odbrambene zadatke sa ciljem da zadrže stečenu prednost. Ništa bitno nije se dešavalo do kraja prvog poluvremena, a u svlačionici su naši igrači krenuli uzdignuta čela.

Veni Vidi Vici

I u nastavku su naši igrači nastavili sa čvrstom igrom, koja je urodila plodom, te na kraju nam donjela veoma važnu pobjedu, sa kojom smo korak bliže baražu, a u slučaju pobjede na Bilinom Polju, u Parizu bi igrali za prvo mjesto.

Prvi su u nastavku zaprijetili domaći, predvođeni Bernd Standom. U 68. minuti je šutirao Kišljak, ali je njegov udarac odletio iznad prečke Kenana Hasagića.

Brzo su odgovorili Zmajevi. Riječ je o kontranapdu koji je predvodio Senad Lulić, a zatim uposlio Seju Salihovića, koji jedan na jedan situaciju ne riješava, samim time propustio je dotući protivnika.

Očajni Bjelorusi ako se to može nazvati prijetnjom, zaprijetili su u 75. minuti. Glavom je udarac uputio Pavel Sitkov, ali je lopta završila pored gola.

Mada se znalo da naš nacionalni tim iz Minska se vraća sa tri boda u džepu, protivnika smo mogli dotući u 84. minuti susreta. Naime, ponovo brz kontranapad a ovoga puta predvodio ga je Haris Medunjanin, zatim uposlio je Zvjezdana Misimovića, koji loptu u prazan prostor šalje, a udarac upućuje Miralem Pjanić, ali se intervencijom istakao Zhevnov.

Do kraja susreta mreže su mirovale, a i prilka nije bilo. Možemo konstatovati da su naši hrabri momci večeras odigrali čvrstu predstavu koja je ponavljamo još jednom urodila plodom, te omogućila pobjedu od 0:2, što je svakako ohrabrujuće te samim time nas je dovela da jednom nogom budemo u baražu,ali ponavljamo još jednom ni borba za prvo mjesto nije isključena

Za kraj ostavljamo riječi rimskog imperatora, Gaj Julija Cezara Veni Vidi Vici (Dođoh, vidjeh, pobjedih)