Network | Pribava
Dobrodošli Na Staru Web Stranicu. Molim Sve Goste I Članove Da Se REGISTRUJU Na Novu Oficijalnu Stranicu http://pribava.info/ . Hvala Na Razumijevanju !!!

Donja Orahovica: Prva nogometna liga TK

NK Orahovica – NK Stjepan Polje 5:1 (2:0)

NK Orahovica isprašila Stjepan Polje 731_Juniori_2

Donja Orahovica: Stadion NK Orahovica. Gledalaca oko 300. Glavni sudija Admir Borić (Lukavac) – 7. Pomoćnici: Arnel Novalić (Doboj Istok) i Fuad Puzić (Živinice). Delegat: Muradif Peljto (Brčko). Žuti kartoni: Kurtović, Čekrić (Orahovica); Avdagić, Mujkić (St.Polje. Crveni kartoni: Mahmutović (77. min.) Orahovica; Mujkić (69. min.) St.Polje.

Strijelci:
1:0 E.Muratović (8. min.), 2:0 Rožanica (23.min.), 3:0 E.Muratović (61. min.), 3:1 Havić (65. min.), 4:1 Karić (70. min.), 5:1 E.Muratović (83. min.) sa 11 m.

Igrač utakmice: Elvir Muratović (Orahovica) – 8

NK Orahovica: Mahmutović 5,5, Mujić 7, E. Muratović 8, bajić 7, Kurtović 7,5, Rožanica 7,5, Čekrić 7 ( od 74. E. Karić), Mehanović 7,5, A.Muratović 7, (od 78. Mujaković), Zahirović 7, El. Karić 7
Trener: Rasim Muratović

NK Stjepan Polje:
Softić 5, Mejremić 5, Mujkić 5, Avdić 5,5, Dedić 5 (od 70. Okić), Avdagić 5,5 (od 80. Hadžić), Bećirović 5, Havić 6, Hamzić 5, Ibrahimović 5, Huskić 5
Trener: Hasib Ibrahimović

U nedjelju je utakmicama 12. kola krenuo takmičaski karavan u Prvoj kantonalnoj nogometnoj ligi, a komšijski derbi odigran je u Donjoj Orahovici, gdje je gostovala ekipa Stjepan Polja i provela se kao „bos po trnju“, izgubivši visokim rezultatom od 5:1. Već na otvaranju susreta domaći su u 8. minuti došli do prednosti izuzetno lijepim pogotkom Elvira Muratovića , koji je makazicama matirao golmana gostiju Softića. Na drugi pogodak čekalo se petnaestak minuta, a onda je Elvir Muratović idelno centrirao sa lijeve strane , a sa ivice šesnaesterca u punom trku je Selmir Rožanica zakucao loptu pod prečku nemoćnog Softića. Sa ovim rezultatom se otišlo na odmor , a u nastavku je uslijedio pravi potop gostiju. Prvo je u 63. minutu Elvir Muratović iz slobodnog udarca sa preko 30 metara pogodio same rašlje protivničkog gola, a gosti su preko Havića smanjili na 3:1 dva minuta kasnije. U 69. minutu gosti ostaju sa deset igrača jer je na „hladjenje“ zbog drugog žutog kartona morao stoper gostiju Mujkić. Na 4:1 povisio je Eldin Karić nakon odličnog prodora Admira Muratovića koji je izašao sam pred golmana gostiju , a na odbijenu loptu natrčao Karić i sa ivice šesnaesterca glavom pogodio lijevi donji ugao. U 77. minutu isključen je i golman domaćih Mahmutović zbog nasrtaja na jednog igrača gostiju pa je na gol morao Selmir Rožanica. Snage na terenu su na taj način izjednačene ali domaći ipak dolaze do svog petog pogotka. U 83. minutu u nezadrživom prodoru bio je Haris Mehanović, kojeg ruše u šesnaestercu gostiju a sudija Admir Borić iz Lukavca pokazao je na bijelu tačku. Sa 11 metara precizan je bio Elvir Muratović, koji je het trikom zaključio ovu utakmicu u kojoj je bio najbolji pojedinac. Evo šta nam je nakon susreta izjavio trener Orahovice Rasim Muratović:
-„Mislim da smo u ovom susretu pokazali da smo daleko kvalitetnija ekipa i rezultat je pravi odraz dešavanja na terenu. Čestitao bih svojim momcima na izuzetnom zalaganju i naviijačima na velikoj podršci.“
Pokušali smo čuti mišljenje i druge strane ali nam je trener Stjepan Polja Hasib Ibrahimović odbio dati izjavu iz samo njemu poznatih ralzoga, a iskreno govoreći ,ne treba mu mnogo ni zamjeriti , jer kada te protivnik ispraši sa pet komada teško je i reći bilo šta pametno.