Network | Pribava
Dobrodošli Na Staru Web Stranicu. Molim Sve Goste I Članove Da Se REGISTRUJU Na Novu Oficijalnu Stranicu http://pribava.info/ . Hvala Na Razumijevanju !!!

Komentar by Admin Sun 29 Mar 2009, 14:58

Gračanica: Prva nogometna liga Federacije BiH (19. kolo)

NK Bratstvo – NK Ozren (Semizovac) 1:0 (0:0)

Prva pobjeda Bratstva u nastavku 727_Smajic_uposljava_Panti
Kabir Smajić glavom prebacije loptu Pantiću, koji će ovu akciju završiti pogotkom

Trener Sead Kadić: „Sad se lakše diše“

Gračanica. Gradski stadion Luke. Gledalaca oko 200. Glavni sudija: Mario Vincentić (Orašje) – 8. Pomoćnici: Marko Petrić (Prud) i Edin Imamović (Sarajevo). Četvrti sudija: Zijad Džafić (Rainci). Delegat: Mesud Ibrišimbegović (Travnik). Žuti kartoni:De. Hadžić (Bratstvo), Bešlija i Mirvić (Ozren). Strijelci: 1:0 Aleksandar Pantić (46. min.)

Igrač utakmice: Aleksandar Pantić (Bratstvo) – 7,5

NK Bratstvo: Ribić 6, Šuša 6,5, Ćejvanović 6,5, Pantić 7,5, Biloglavić 6,5, Karadjuz 6,5, Kljunić (od 15. Divković 7,5), Smajić 6,5 (od 77. Di. Hadžić), Muslimović 6,5, De. Hadžić 6,5 (od 65. Smajlović), Borić 6
Trener: Velibor Pudar

NK Ozren : Rastoder 6, Bešlija 5,5, Zukić 6, Numanović 5,5, Katica 6, Mirvić, Vitija 6, Zećo 5,5, Alihodžić 5 (od 79. Hadrović), Selimović 5,5, Mujić 5,5
Trener: Faruk Dedić

Prvih dvadesetak minuta susreta u Gračanici proteklo je u jalovoj igri bez pravih prilika, a onda su domaći u 21. minutu iz jednog napada stvorili dvije stopostotne prilike, koje su na žalost domaćih navijača ostale nerealizovane. Prvo je Pantić nakon ubacivanja iz kornera glavom šutirao nekoliko centimetara pored lijeve stative gola gostiju, a samo dvadesetak sekundi kasnije , ponovo nakon ubacivanja iz kornera, stoper domaćih Biloglavić pogadja prečku. Najbolji pojedinac susreta Aleksandar Pantić isprobao je svoj šut i iz slobodnog udarca u 36. minutu ali je lopta samo očešala stativu. U posljednjem minutu prvog poluvremena bilježimo najljepši trenutak na utakmici. Ponovo Gračanlije ubacuju loptu u šesnaesterac gostiju, gdje se najbolje snalazi Mirza Ćejvanović i prekrasnim makazicama pogadja prečku.
Izabranici trenera Pudara nastavili su ofanzivu prema golu gostiju i u nastavku susreta i to im se isplatilo već nakon pedesetak sekundi jer mladi Karadjuz probija desnu stranu, petom vraća loptu do Biloglavića, ovaj odlično ubacuje na prvu stativu gdje se našao Smajić, koji glavom prenosi loptu na drugu sativu gdje se u visokom skoku našao stoper Pantić i glavom matirao nemoćnog golmana Rastodera. Nastavili su domaći sa atacima prema golu gostiju i u nastavku ali bez pave realizacije , a vrijedi još zabilježiti odličan pokušaj Karadjuza , koji je iznenada opalio po lopti sa preko dvadesetpet metara , a ona je prošla zamalo pored desene stative.

Trener gostiju Faruk Dedić nakon susreta je izjavio:
-„Mi smo u Gračanicu doputovali bez velikog broja prvotimaca i teško smo mogli računati na povoljniji ishod. Čestitam domaćinu na pobjedi, na fer i korektnoj igri i pravom domaćinskom dočeku.“
Pomoćnik trenera Pudara Sead Kadić ovako je prokomentarisao susret:
-I ovaj suset je pokazao da nam „škripi“ u realizaciji i najopasniji smo po gol protivnika iz prekida kada naši stoperi dodju u šesnaesterac. To je potvrdio i pogodak Pantića , koji je bio strijelac i u prethodnom susretu u Vitezu. Moramo do narednog susreta dosta raditi sa napadačima kako bi došli u formu i počeli postizati pogotke. Ipak pobjedi se ne gleda u zube, važna su tri boda sa kojima se „lakše diše“ i sa malo manje pritiska ćemo ulaziti u naredne mečeve“.
Pred Gračanlijama su dva teška gostovanja kod SAŠK Napretka i Krajine , koji se takodje bore za opstanak u ovom rangu takmičenja i svaki bod iz ova dva susreta bio bi zlata vrijedan.
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj komentara
Broj komentara:
Prva pobjeda Bratstva u nastavku Left_bar_bleue874/1000Prva pobjeda Bratstva u nastavku Empty_bar_bleue  (874/1000)