Network | Pribava
Dobrodošli Na Staru Web Stranicu. Molim Sve Goste I Članove Da Se REGISTRUJU Na Novu Oficijalnu Stranicu http://pribava.info/ . Hvala Na Razumijevanju !!!

Gračanica: Prva nogometna liga Federacije BiH – 24 kolo

NK Bratstvo – NK Bosna (Visoko) 1:0 (0:0)

Elbis Šabić sa stotinu ruku

Bratstvo teško protiv Bosne Sarajl10
Adnan Sarajlić pogadja za 1:0

Gračanica. Gradski stadion Luke. Gledalaca oko 300. Teren: odlično pripremljen. Vrijeme: oblačno, pogodno za igru. Glavni sudija: Adnan Grabus (Travnik) – 7,5. Pomoćnici: Enes Đozić i Edin Imamović (Sarajevo. Četvrti sudija: Vedad Džaferagić (Tuzla). Delegat: Ekrem Ibreljić (Fojnica). Žuti kartoni: Topčagić , Karađuz i Muslimović (Bratstvo), Čeho (Bosna). Strijelci: 1:0 Adnan Smajlović (79. min.)

Igrač utakmice : Elbis Šabić (Bosna) - 8,5

Bratstvo: Ribić – Šuša 7, Muslimović 7,5, Ćejvanović 7,5, Crnogorac 7, Topčagić 7, Smajić 6 (od 80. Jogunčić), Karađuz 6,5 ( od 46. Kljunić 6,5), Hadžić 6,5 (od 64. Mujkanović 6,5), Smajlović 7,5, Divković 8
Trener: Denis Karić

Bosna : Šabić 8,5, Čakić 6,5 (od 66. Mustagrudić 6), Kamberović 7 (od 67. Husić (6,5), Čeho 6,5, Džafić 6, Pušćul 6,5, Teskerdžić 6, Džafić 6, Lelo 6,5, Čabaravdić 6.5 (od 79. Šeta)
Trener: Jusuf Čizmić

Susret, koji je mnogo veći značaj imao za Gračanlije, počeo je terenskom inicijativom domaćih i željom da se pitanje pobjednika riješi u ranoj fazi meča. Gosti su medjutim već u 5. minutu pokazali da je to račun bez krčmara, jer je Džafić „promiješao“ desnu stranu odbrane Gračanlija, idealno ubacio loptu u srce šesnaesterca, gdje se u punom trku našao Lelo, koji snažno šutira , a lopta je , pored već savladanog golmana Ribića, uzdrmala prečku. Uzvratili su domaći tri minuta kasnije kada je Dino Hadžić „probio“ desnu stranu odbrane gostiju i ubacio prizemnu loptu u peterac , gdje se našao Divković i sa pet šest metara pogodio stativu. U 19. minutu Topčagić dugačkom dijagonalom pronalazi Divkovića na ivici šesnaesterca , ovaj majstirski smiruje loptu i šutira za malo pored lijeve stative dobro postavljenog Šabića. Uslijedio je kratak period igre na sredini terena, a onda su u 30. minutu ponovo zaprijetili domaći i to tako što je ponovo Topčagić odlično ubacio loptu sa desne strane na drugu stativu, gdje je Dino Hadžić u skoku ostao „kratak“ za nekoliko milimetara. Četiri minute kasnije proradila je i lijeva strana domaćeg napada, a odlično ubačenu loptu od Smajića Topčagić iz poluvoleja šalje pored suprotne stative.

Bratstvo teško protiv Bosne Elbis_10
Elbis Šabić brani šut Denisa Divkovića

U nastavku susreta , u 55. minutu Denis Divković, ponajbolji pojedinac u redovima domaćih „prodaje“ dva „lažnjaka“ stoperima gostiju, ulazi u šesnaesterac i topovski šutira sa desetak metara ali Šabić pavi paradu i loptu ispod same prečke šalje u korner. Domaći nastavljaju sa napadima , i u narednih desetak minuta stvaraju tri stopostotne prilike ali šta to vrijedi kada je na golu Visočana stajao raspoloženi Elbis Šabić, koji je branio i one lopte , koje su svi na stadionu u Gračanici vidjeli u mreži. Najizgledniju priliku propustio je Kabir Smajić sa bijele tačke, nakon što je Čeho u svom šesnaestercu igrao rukom. Njegov prilično nonšalantan šut pročitao je i sa lakoćom odbranio golan Šabić. Pet minuta kasnije Divković u svom stilu ponovo prelazi nekoliko prepreka i sa petnaestak metara pogadja prečku, a minut kasnije Muslimović iz punog trka šutira sa oko dvaeset metara pod samu prečku , a Šabić ponovo mačijim refleksom loptu šalje u korner. U 76. minutu još jednom je pokušao Muslimović iskosa sa lijeve strane oštrim udarcem po zemlji iznenaditi Šabića ali je golman Visočana još jednom odlično intervenisao i zaustavio loptu nekoliko centimetara ispred gol linije. I onda u 79. minutu konačno slavlje na Gradskom stadionu u Gračanici. Prvo je Topčagić na lijevoj strani prevario svog čuvara i u šesnaestercu pronašao Mujkanovića koji oštro šutira , a na odbijenu loptu natrčava Smajlović i sa nekoliko metara matira nemoćnog Šabića. Do kraja susreta igralo se uglavnom na sredini terena i bez pravih prilika.