Network | Pribava
Dobrodošli Na Staru Web Stranicu. Molim Sve Goste I Članove Da Se REGISTRUJU Na Novu Oficijalnu Stranicu http://pribava.info/ . Hvala Na Razumijevanju !!!

S Poštovanjem Vaš
Network | Pribava - Pribava Info Te@m
Dobro Nam Došli I Ljuti Ne Otišli !!!

Join the forum, it's quick and easy

Čelik preko Gračanice do Premijer lige

Čelik preko Gračanice do Premijer lige Empty Čelik preko Gračanice do Premijer lige

Komentar by Admin Mon 27 Apr 2009, 16:18

Zenica: Prva rukometna liga Federacije BiH (Sjever) – 18. kolo

RK Čelik – RK Gračanica 37:21 (14:10)

Zenica. Gradska sportska Arena. Gledalaca oko 3 500. Sudije: Emir Dautović (Cazin i Vejsil Beširević (Bihać). Delegat: Omer Omerović (Mostar). Isključenja: Čelik 10 min., Gračanica 6 min. Sedmerci: Čelik 8 (5), Gračanica 8 (7).

RK Čelik : Omerović (14 odbrana), Vidimlić (2 odb.), Šahinović 14, Rizvanović, Dervenčić (5), Gušić (5), Ekinović, Spahić, Lagumdžija , Skopljak (5), Bajramović (5), Kadić, Panić (3), Ćosić
Trener: Vladimir Zeljko

RK Gračanica: A. Mulahalilović (20 odb.), Mehanović (1), Salkić (12), Bajramović 84), Kamarić (5), Saračević, Ćehajić, Osmanhodžić (3), Girotić (1), Alibegović (3), A.Mulahalilović, Djulić, Brdjanović (2), Džafo
Trener: Mirsad Gopo

Čelik preko Gračanice do Premijer lige Amir_m10
Mulahalilović brani sedmerac Emiru Šahinoviću

Gračanički rukometaši u petak su se u Gradskoj sportskoj Areni u Zenici najvjerovatnije oprostili od premijerligaških ambicija , jer su od ekipe Čelika poraženi rezultatom 37:31, poluvrijeme 14:10. Susret su bolje otvorili domaći rukometaši koji su, nošeni frenetičnim navijanjem oko 3500 do 4000 svojih navijača, već u 12. minutu imali osjetnu prednost od 7:2. Plod je to dobrih odbrana Sidika Omerovića i brzih kontri Emira Šahinovića , koje su uglavnom završavane pogodcima i uspješnim asistencijama Emiru Skopljaku i Edinu Bajramoviću. Do kraja poluvremena i Gračanlije malo dolaze do daha i pogodcima Huseina Salkića i Mirze Bajramovića hvataju rezultatski priključak u 23. minutu kod rezultata 11:8 za domaćina. Na odmor se otišlo kod prednosti Zeničana od 14:10 i u nastavku se očekivalo bolje izdanje izabranika trenera Mirsada Gope ali se to nažalost nije dogodilo. U prvih pet minuta nastavka Gračanlije mini serijom od 3:1 dolaze na minus 2 kod rezultata 15:13 ali Zeničani ekspresno uzvraćaju sa 3 vezana pogotka i stvari vraćaju na svoje mjesto. Do kraja poluvremena pokušavale su Gračanlije anulirati prednost domaćih ali uvijek kada bi se primakli na 3 pogotka razlike uslijedio je ekspresan odgovor domaćih , a rezultat je konačno prelomljen kada su sudije pri rezultatu 20:17 propustile da sviraju očigledan prekršaj na Girotiću u golmanskom prostoru domaćih i pustili da domaći iz kontre postignu pogodak. U redove Gračanlija od tada se uvukla vidljiva nervoza i kola su krenla nizbrdo, tako da je bilo samo pitanje kojim će rezultatom domaći slaviti na kraju. Nisu pomogli savjeti sa klupe niti izvanredna partija golmana Amira Mulahalilovića koji je imao 20 uspješnih odbrana i čak 3 skinuta sedmerca Šahinoviću, tako da su Zeničani na kraju priredili veliko slavlje koje su podijelili sa svojim navijačima.
Ovaj susret izazavo je veliku pažnju sportske, posebno rukomene javnosti naše zemlje tako da su se u prekasnom sportskom zdanju Gradske Arene u Zenici našli svi članovi Izvršnog odbora Rukometnog saveza BiH na čelu sa predsjednikom Smajom Karačićem, bio je tu i Stručni štab naše rukometne reprezenacije na čelu sa selektorom Halidom demirovićem, direktorom Mirzom Muzurovićem i kapitenom Enidom Tahirovićem, koji su ekipama uručili poklone od po 10 lopti za omladinske selekcije.
Do kraja šampionata ima još 4 kola, a prvi naedni protivnik Gračanlijama je ekipa Bihaća, dok će Čelik na noge Banovićanima, a s obzirom na očitu razliku u kvalitetu nove pobjede Gračanlija i Zeničana su više nego izvjesne.