Network | Pribava
Dobrodošli Na Staru Web Stranicu. Molim Sve Goste I Članove Da Se REGISTRUJU Na Novu Oficijalnu Stranicu http://pribava.info/ . Hvala Na Razumijevanju !!!

S Poštovanjem Vaš
Network | Pribava - Pribava Info Te@m
Dobro Nam Došli I Ljuti Ne Otišli !!!

Join the forum, it's quick and easy

Network | Pribava
Dobrodošli Na Staru Web Stranicu. Molim Sve Goste I Članove Da Se REGISTRUJU Na Novu Oficijalnu Stranicu http://pribava.info/ . Hvala Na Razumijevanju !!!

S Poštovanjem Vaš
Network | Pribava - Pribava Info Te@m
Dobro Nam Došli I Ljuti Ne Otišli !!!
Network | Pribava
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Padobranac u 98. godini

Go down

Padobranac u 98. godini Empty Padobranac u 98. godini

Komentar by Admin Thu 09 Apr 2009, 16:04

Džordž Mojs je postao najstariji Britanac koji je skočio iz aviona...

Padobranac u 98. godini Padobr10
Džordž Mojs

Džordž Mojs, penzioner iz Dorseta, odlučio je da za 98. rođendan učini nešto što će se pamtiti - zajedno sa unukom Edvardom skočio je, prvi put u životu, padobranom sa visine od 3.000 metara?!

On je tako postao najstariji Britanac koji je skočio iz aviona.

Da u svom istorijskom poduhvatu ne bi bio sam, pozvao je i 43-godišnjeg unuka Edvarda Bruera, koji je odmah pristao. Ni jedan ni drugi nikada ranije nisu skakali padobranom.

"Sve je bila dedina ideja. Želio je da se nekako oduži organizaciji koja nesebično pomaže unesrećenima na moru, a najbolji način bio je da sakupi novac za njih", rekao je Edvard.

Kada je avion iznad aerodroma "Niderejvon" u Viltširu došao do visine od 3 000 metara, deda i unuk skočili su u tandemu sa dvojicom instruktora.

Nakon slobodnog pada, pri brzini od oko 190 kilometara na sat, otvorili su padobrane na 1 500 metara od tla.

Poslije uspješnog prizemljenja na Salizburi polje "superdeka" je izjavio: "Bilo je odlično. Uživao sam i uopšte se nisam plašio. Bio je to prvi, ali ne i posljednji skok".
Admin
Admin
Admin
Admin


Broj komentara
Broj komentara:
Padobranac u 98. godini Left_bar_bleue874/1000Padobranac u 98. godini Empty_bar_bleue  (874/1000)

Na vrh Go down

Na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu