Network | Pribava
Dobrodošli Na Staru Web Stranicu. Molim Sve Goste I Članove Da Se REGISTRUJU Na Novu Oficijalnu Stranicu http://pribava.info/ . Hvala Na Razumijevanju !!!

S Poštovanjem Vaš
Network | Pribava - Pribava Info Te@m
Dobro Nam Došli I Ljuti Ne Otišli !!!

Join the forum, it's quick and easy

Misimović i Džeko strijelci, pobjeda Bayerna

Misimović i Džeko strijelci, pobjeda Bayerna Empty Misimović i Džeko strijelci, pobjeda Bayerna

Komentar by Admin Mon 10 May 2010, 14:46

Odigrano je i posljednje, 34. kolo njemačkog nogometnog prvenstva. Golovima su kraj sezone obilježila i dvojica bosanskohercegovačkih igrača – Zvjezdan Misimović i Edin Džeko.

Misimović i Džeko strijelci, pobjeda Bayerna Bayern11
Dvije domaće pobjede istovjetnim 3-1 rezultatima, izborili su Freiburg protiv Borussije Dortmund, te Wolfsburg protiv Eintrachta iz Frankfurta. Za slavlje Wolfsburga zabio je Edin Džeko i tako ponio epitet najboljeg strijelca lige s 22 postignuta gola.

Zabio je bosansko-hercegovački napadač treći gol za Wolfsburg u 34. minuti nakon asistencije sunarodnjaka mu Zvjezdana Misimovića, koji se prethodno i sam upisao u strijelce budući je zabio otvarajući gol na utakmici.

Bayern München je već i ranije osigurao naslov prvaka, 22. ukupno u povijesti kluba, a svoju je titulu potvrdio gostujućom pobjedom nad Herthom u Berlinu 3-1.

Prvi je gol za bavarski sastav, svoj 11. ovosezonski zabio Ivica Olić iskosa s lijeve strane na asistenciju Arjena Robbena. Kasnije je Hertha uspjela izjednačiti preko Ramosa (u 59. minuti), ali je potom Robben svojim 15. i 16. ovosezonskim golom donio Bayernu 20. pobjedu.

Osim Bayerna, sljedeće će sezone u Ligi prvaka igrati i Schalke koji je u posljednjem kolu remizirao kod Mainza 0-0, dok će trećeplasirani Werder tražiti svoj put ka najelitnijem klupskom nogometnom natjecanju kroz kvalifikacije.

U Europa ligi igrat će Bayer Leverkusen, Borussia Dortmund i Stuttgart, dok je HSV ostao korak kratak od izlaza u Europu budući je završio na sedmom mjestu. U posljednjem je kolu HSV remizirao kod Werdera, a za osvajanje šestog mjesta trebao je slaviti na Weserstadionu, te je istovremeno Stuttgart trebao izgubiti od Hoffenheima, ali se ništa od toga nije dogodilo.

Iz lige ispadaju Bochum i Hertha, dok će Nürnberg u razigravanje za opstanak. Nürnberg je u posljednjem kolu učinio svoj dio posla i savladao Köln s 1-0 sjajnim golom Andreasa Ottla iz slobodnog udaraca iz 88. minute, ali je istovremeno Hannover slavio kod Bochuma s 3-0 i zadržao prednost od dva boda na posljednjem mjestu u sigurnoj zoni.

Bundesliga, 34. kolo:

Bochum – Hannover 0-3 (Bruggink 9, Hanke 24, Pinto 45)
Freiburg – Borussia Dortmund 3-1 (Idrissou 60, Cisse 70, 90 / Barrios 47)
Hertha – Bayern München 1-3 (Ramos 60, Olić 20, Robben 74, 87)
Hoffenheim – Stuttgart 1-1 (Vukčević 44 / Cacau20)
Mainz – Schalke 0-0
Borussia Mönchengladbach – Bayer Leverkusen 1-1 (Brouwers 56 / Helmes 34)
Nürnberg – Köln 1-0 (Ottl 88)
Werder – HSV 1-1 (Pizarro 58 / Van Nistelrooy 82)
Wolfsburg – Eintracht Frankfurt 3-1 (Misimović 21, Riether 31, Džeko 34 / Altintop 86)