Network | Pribava
Dobrodošli Na Staru Web Stranicu. Molim Sve Goste I Članove Da Se REGISTRUJU Na Novu Oficijalnu Stranicu http://pribava.info/ . Hvala Na Razumijevanju !!!

S Poštovanjem Vaš
Network | Pribava - Pribava Info Te@m
Dobro Nam Došli I Ljuti Ne Otišli !!!

Join the forum, it's quick and easy

Komentar by Admin Wed 28 Apr 2010, 11:44

Nogometaši Bayerna pobijedili su Lyon 3-0 u uzvratnom dvoboju polufinala Lige prvaka na Gerlandu. Junak pobjede Bavaraca sa sva tri postignuta gola bio je Ivica Olić...

Teško izborenu pobjedu (1-0) iz prve utakmice Bavarci su potvrdili golovima Ivice Olića u 26., 67. i 78. minuti, čime su izborili svoj osmi finale u Ligi/Kupu prvaka, prvi nakon 2001. godine, kada su također osvojili posljednji od četiriju svojih naslova europskih prvaka.

Igrom je Bayern porazio domaćina još uvjerljivije negoli rezultatom. Dominirali su igrači Louisa van Gaala pri izjednačenom stanju na travnjaku, kao i u posljednjih 30-ak minuta, nakon što je Lyonov brazilski stoper Cris u 59. minuti zaradio drugi žuti karton.

Ivica Olić bio je neprijeporno igrač utakmice. Na samom je početku sjajno pritisnuo Crisa i oteo mu loptu iskosa s desne strane, pred 16-ercem. Proigrao je potom desnom nogom sjajno Thomasa Müllera pred golom, ali je mladi napadač gostiju bio zamalo neprecizan.

Vratio je Müller uslugu Oliću u 26. minuti. Nakon duplog pasa s Robbenom vratio je povratnu loptu na Olića, koji je fintirao svog čuvara lažnim udarcem lijevom nogom, okrenuo se nalijevo i rutinirano matirao Huga Llorisa desnom nogom.

Svojom jačom nogom, ljevicom, Olić je u 67. minuti riješio pitanje prvog finalista zabivši nakon što ga je pravodobno u 16-ercu, iskosa s lijeve strane, proigrao Turčin Hamit Altintop.

Konačno, 11 minuta kasnije hrvatski je strijelac zabio glavom na ubacivanje Philippa Lahma s desne strane.

Bayern čeka protivnika u finalu koji se 22. svibnja, u subotu, igra na madridskom Santiago Bernabeuu. Dat će ga sutrašnji dvoboj Barcelone i Intera na Nou Campu.

U redovima Lyona posljednjih dvadesetak minuta odigrao je Miralem Pjanić.

Louis van Gaal stekao je mogućnost postati treći trener u povijesti s naslovima europskog prvaka na klupi dva različita kluba. Dosad je to pošlo za rukom tek dvojici trenera: Nijemcu Ernstu Happelu s Feyenoordom 1970. odnosno HSV-om 1983. godine, te Švicarcu Ottmaru Hitzfeldu s dortmundskom Borussijom 1997., odnosno minhenskim Bayernom 2001. godine.