Network | Pribava
Dobrodošli Na Staru Web Stranicu. Molim Sve Goste I Članove Da Se REGISTRUJU Na Novu Oficijalnu Stranicu http://pribava.info/ . Hvala Na Razumijevanju !!!

S Poštovanjem Vaš
Network | Pribava - Pribava Info Te@m
Dobro Nam Došli I Ljuti Ne Otišli !!!

Join the forum, it's quick and easy

Opcinski derbi pripao igracima Mladosti

Opcinski derbi pripao igracima Mladosti Empty Opcinski derbi pripao igracima Mladosti

Komentar by Admin Mon 22 Mar 2010, 23:56

Malesici: Druga nogometna liga Federacije BiH (Sjever) - 17. kolo

NK Mladost - NK Bratstvo 2:1 (1:0)

Opcinski derbi pripao igracima Mladosti Duel-s10
Malesici. Mjesni stadion Luke. Gledalaca oko 600. Vrijeme i teren pogodni za igru. Glavni sudija: Niko Lacic - 5. Pomocnici: Asim Kumbaric i Jaric Filip. Zuti kartoni: H. Kalesic, Sakusic, Iljazovic (Mladost), Hadzic (Bratstvo). Crveni karton: Pantic (Bratstvo , 65. min.).
Strijelci: 1:0 Sakusic (25. min.), 1:1 A. Kadic (64. min.), 2:1 Orucevic - 11 m. (70. min.)

NK Mladost: Jukan 6,5, Valjevac 6, Iljazovic 6, Kadic 6,5, Begovic 6,5, Om. Mujkic 6 (od 80. Terzic), H. Sako 6,5 , H. Kalesic 5,5, A. Sako 6,5 (od 53. Orucevic 6,5), Ahmetovic 6,5 ( od 46. Os. Mujkic 6), Sakusic 7,
Trener: Ferid Imamovic

NK Bratstvo: Divljakovic 5,5, Pantic 5,5, Muslimovic 6, Cejvanovic 5,5, Susa 6, Topcagic 6, Mevkic 5,5, Hadzic 5 (od 46. Sadibasic 6), Karaduz 5,5, (od 65. Glavanovic 5,5), Mujkic 5,5, Majdancic 5,5, (od 53. Kadic 6,5)
Trener: Midhat Memisevic

Komsijski derbi okupio je u Malesicima rekordan broj gledalaca, koji su nakon duzeg vremena stvorili pravu nogometnu atmosferu ali im nazalost nogometasi nisu uzvratili nekom posebno kvalitetnom igrom. Prvu pravu priliku stvorili su domaci u 7. minutu kada Omer Mujkic sa pet, sest metara odlicno sutira glavom ali je zatresao vanjski dio mreze.

Uslijedilo je petnaestak minuta igre na sredini terena , gdje se vodila prava rovoska borba za svaku loptu, a onda je Husein Sakusic evrogolom izazvao pravu erupciju odusevljenja medu domacim navijacima. Prije toga Alen Sako je na dvadesetak metara od gola navukao na sebe dva igraca gostiju, proslijedio loptu do Sakusica ,koji manirom iskusnog strijlca, sa 18 metara precizno sutira , a lopta se od precke odbila u mrezu. Nogometasi Bratstva nakon primljenog pogotka potpuno otvaraju igru, izvode nekoliko vezanih kornera ali se mreze vise nisu tresle.

U nastavku prvu priliku stvaraju gosti , kada se u 50. minutu Karaduz izborio za jednu loptu na ivici sesnaesterca i krenuo prema golu domacih ali je golman Jukan padom u noge sprijecio najgore. Uzvratio je cetiri minute kasnije Mirza Kadic preciznim udarcem iz slobodnjaka sa preko 20 metara, pa se i golman Divljakovic morao dobro ispruziti da bi loptu prebacio preko precke. Jednu od najboljih prilika za poravnanje Gracanlije su imale u 60. minutu kada je Jasmin Mujkic izbacio na desnoj strani Majdancica koji , sam i neometan sa petnaestak metara sutira pravo u dobro postavljenog Jukana. Ipak u 64. minutu radovali su se i gostujuci navijaci, a za to je najzasluzniji rezervista Adnan Kadic, koji se najbolje snasao nakon ubacivanja Topcagica i glavom savladao nemocnog Jukana. U 65. minutu Gracanlije ostaju sa 10 igraca jer je Pantic nakon jednog nepromisljenog i pogibeljnog starta na Valjevcu opravdano zaradio crveni karton.

Radost Gracanlija zbog izjednacenja trajala je samo pet minuta , a ohladio ih je slabi i indisponirani sudija Niko Lacic, koji ka da je jedva cekao da se neko opruzi u sesnaestercu gostiju pa da pokaze na bijelu tacku. On je to i ucinio kada je Omer Mujkic bez ikakvog kontakta i bez lopte, koja se u tom trenutku vec nalazila iza korner linije, odglumio pad, a sa bijele tacke bio je precizan Orucevic.

Posljednju pravu priliku za poravnanje imale su Gracanlije u 77. minutu kada Muslimovic izvodi slobodan udarac, a najvisi u sesnaestercu domacina je stoper Mirza Cejvanivic, koji sutira glavom , a lopta je za malo prosla pored lijeve stative. Do kraja susreta sudija Lacic smisljeno ne dozvoljava da se igra razvije sjeckajuci je bezbrojnim prekidima, pa su se na kraju ipak radovali domaci.