Network | Pribava
Dobrodošli Na Staru Web Stranicu. Molim Sve Goste I Članove Da Se REGISTRUJU Na Novu Oficijalnu Stranicu http://pribava.info/ . Hvala Na Razumijevanju !!!

S Poštovanjem Vaš
Network | Pribava - Pribava Info Te@m
Dobro Nam Došli I Ljuti Ne Otišli !!!

Join the forum, it's quick and easy

Komentar by Admin Thu 11 Mar 2010, 01:36

Real Madrid niti ove godine neće igrati završnicu Lige prvaka, a glavni krivac za to je niko drugi do naš Miralem Pjanić koji je pogotkom u 75. minuti svom Lyonu donio poravnanje na 1:1 i plasman u četvrtfinale.

Vrhunac svoje dosadašnje karijere je naš Miralen Pjanić večeras doživio na Santiago Bernabeu gdje je u 75. minuti na fantastičan način zatresao mrežu Real Madrida što je bilo dovoljno da njegov Lyon sa konačnih 1:1 izborili plasman u četvrtfinale, a Kraljeve još jednom zaustavi u osmini finala. Zaista svaka čast našem reprezentativcu kojeg će u Madridu dugo pamtiti.

Imao je Real u prvom poluvremenu sve u svojim rukama, vodstvo od 1:0 i apsolutnu dominaciju, ali sve se to promijenilo u nastavku. Lyon je hrabro krenuo naprijed, Pjanić je postigao toliko željeni gol, te je najtrofejniji i ujedno najbogatiji nogometni klub svijeta po šesti put za redom izbačen u osmini finala Lige prvaka, dok su Francuzi još jedom otišli korak dalje.

S obzirom kako su Kraljevi kreneuli u ovaj meč niko nije mogao ni pretpostaviti sa kojom tugom će iz njega izaći. Već u prvoj minuti je Hugo Lloris morao zaustaviti udarac Kake, a mreža Lyona se zatresla u šestoj. Tada se dobro po lijevoj strani probio Cristiano Ronaldo i loptu kroz noge Llorisa smjestio u mrežu gostiju.

Nakon što su ekspresno izjednačili rezultat iz prvog meča, u kojem je Lyon slavio sa 1:0, domaći su nastavili da prijete i dalje, a priliku koju je morao realizovati i koja je možda i mogla riješiti ovaj meč je u 26. minuti propustio Gonzalo Higuain koji je sve sjajno obavio, prošao pored Llorisa i kada je trebao da poveća na 2:0 on je pogodio samo stativu gola gostiju.

Tri munute nakon nevjerovatnog promašaja je Higuain još jednom zaprijetio no ovaj put je njegov udarac sa desetak metara zaustavio Lloris, a može se reći da je od tog trenutka počelo sa laganim padom u igri Reala. Ipak, domaćin je i dalje bio dominantan do kraja prvog poluvremena no nastavak meča donosi drugu sliku na Bernabeu.

Lyon je veoma hrabo otvorio poslednju četvrtinu ovog dvomeča i vrlo brzo zaprijetio u par navrata, a najboju priliku nije iskoristio Sydney Govou koji je u 52. minti šutirao preko gola domaćih. Nakon nekoliko dobrih šansi koje su otvorile drugo poluvrijeme je uslijedio nešto mirniji period koji je trajao sve dok ga nije golom okončao naš Miralem Pjanić.

Igrala se 75. minuta meča kada su igrači Lyona odigrali sjajnu akciju koja je krunisana tako što je Lisandro Lopez sjajno sputio loptu za Pjanića koji je brzo reagovao i na fantastičan način sa samo par metara loptu zapucao u mrežu Ikera Casillasa. Trenutak koji je odlučio meč i koji će Miralem sigurno pamtiti do kraja svog života.