Network | Pribava
Dobrodošli Na Staru Web Stranicu. Molim Sve Goste I Članove Da Se REGISTRUJU Na Novu Oficijalnu Stranicu http://pribava.info/ . Hvala Na Razumijevanju !!!

Komentar by Admin Thu 11 Mar 2010, 01:30

Dva gola fenomenalnog Rooneya, te po jedan Parka i Fletchera su Milanu nanijeli jedan od najgorih poraza u istoriji jer ih je večeras Manchester United pregazio sa nevjerovatnih 4:0.

Vragovi ponizili Rossonere Rooney11
Bilo je u redu očekivati da će Manchester United večeras zadržati prednost od 3:2 iz prvog meča i ovjeriti plasman u četvrtfinale, ali zaista niko nije očekivao da će engleski Vragovi večeras sa 4:0 deklasirati i u potpunosti poniziti italijanske Vragove kojima će trebati zaista mnogo vremena da se oporave od ove katastrofe sa Old Trafforda.

Milan u ovom revanšu nije pokazao apsolutno ništa, što je prvak Engleske na pravi način iskoristio i prvo preko dva gola fenomenalnog Waynea Rooneya ovjerio prolaz dalje, a potom sa po još jednim pogotkom Ji-Sung Parka i Darrena Fletchera slavio zaista fantastičnu pobjedu i prolaz od prilično nezamislivih 7:2 iz dva meča.

Već od samog početka su izabranici Sir Alexa Fergusona krenuli opasnije i zaprijetili preko Rooneya koji je iz prve prilike bio za malo neprecizan, ali je mrežu Milana iz druge pogodio već u 13. minuti. Tada ga je savršenim ubačajem sa desne strane na desetak metara pronašao Gary Neville, a napadač Engleske je odličnim udarcem glavom zatresao mrežu Christiana Abbiatija.

Nakon vodećeg gola u ostatku prvog poluvremena i nije viđeno baš puno toga, ali je zato već prva minuta nastavka riješila sva pitanja oko pobjednika. Ovaj put je Rooneya sjajnim pasom sa lijeve strane uposlio Nani, da bi njegov suigrač potom bez puno muke na nekih 15 metara reagovao brže od Abbiatija i povećao na 2:0.

Mada je i nakon drugog gola bilo jasno da Milanu večeras nema spasa, čak i najveći optimisti u redovima gostiju su svu vjeru izgubili u 59. minuti kada je na 3:0 povećao Ji-Sung Park. Koreanca je tada odličnim pasom pronašao Paul Scholes da bi potom Park loptu mirno smirio i sa desne ivice peterca smjestio u mrežu Milana.

Gol Parka je donio i zatišje u igri jer je posle njega postalo jasno da Milanu nema spasa, ali je ipak prije samog kraja to zatišlje uspio razbiti Darren Fletcher. Igrala se 88. minuta kada je red da uspiše sjajnu asistenciju bio na Rafaela, a Fletcher je potom glavom zatresao mrežu Milana i povećavši na 4:0 stavio tačku na brilijantan dvomeč Vragova.

Rossonerima u samoj završnici nije puno pomogao ni David Beckham, porvatnik na Old Trafford, koji je kao rezervista postao samo dio katastrofe svoga tima. No, sve u svemu Milan u dva meča nije bio toliko loš koliko je Manchester United bio fenomenalan, a posebno Wayne Rooney koji je u ovom dvoboju postigao čak četiri od ukupnih sedam golova.