Network | Pribava
Dobrodošli Na Staru Web Stranicu. Molim Sve Goste I Članove Da Se REGISTRUJU Na Novu Oficijalnu Stranicu http://pribava.info/ . Hvala Na Razumijevanju !!!

Komentar by Admin Fri 08 May 2009, 01:49

Nakon što su u prvom susretu poraženi sa 1:0, nogometaši Werdera su u uzvratu kod HSV-a slavili rezultatom 2:1 i tako izborili finale Kupa UEFA.

Werder u finalu Kupa UEFA Werder10

Nogometaši Hamburga su u večerašnji susret ušli kao lagani favoriti, pogotovo jer su u prvom susretu, igranom u Bremenu, upisali minimalnu, ali vrijednu pobjedu.

Izabranici Martina Jola bolje su otvorili i večerašnju utakmicu. Igrala se 13. minuta kada je brzu akciju Mathijansena i Olića, hrvatski reprezentativac pretvorio u pogodak. Malo kasnije je Olić imao priliku i da udvostruči vodstvo svoje momčadi, ali je vratar gostiju zaustavio njegov šut.

U 29. minuti Brazilac Diego postiže svoj šesti pogodak u Kupu UEFA i vraća nadu gostima. Do kraja prvog djela Diego je još jednom zaprijetio udarcem iz daljine, ali je Rost, uz pomoć vratnice, zaustavio njegov šut.

Werder je bolje otvorio drugi dio, a terensku inicijativu krunisao je Pizaro u 66. minuti. Napadač Werdera je šutirao s oko 25 metara, a loše postavljeni Rost je tek uspio malo zahvatiti loptu. Nedovoljno da je spriječi da uđe u mrežu.

Nakon kornera u 83. minuti Baumann je pospremio loptu u mrežu za veliku prednost Werdera od 3:1. Zanimljivu završnicu dodatno je zakuhao Olić svojim drugim pogotkom u 87. minuti.

Do kraja su domaćini pritiskali ne bi li došli do trećeg pogotka koji bi ih odveo u finale, ali nije pomogao niti vratar Rost, koji je napustio svoja vrata i posljednje tri minute igrao kao napadač. Wise je, ipak, uspio sačuvati svoju mrežu…

Werder je izborio finale zahvaljujući činjenici da je postigao više pogodaka u gostima. Danak nervoznoj utakmici platio je Diego i Hugo Almeida, koji su zaradili žute kartone, te ih neće biti u finalu.
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj komentara
Broj komentara:
Werder u finalu Kupa UEFA Left_bar_bleue874/1000Werder u finalu Kupa UEFA Empty_bar_bleue  (874/1000)