Network | Pribava
Dobrodošli Na Staru Web Stranicu. Molim Sve Goste I Članove Da Se REGISTRUJU Na Novu Oficijalnu Stranicu http://pribava.info/ . Hvala Na Razumijevanju !!!

S Poštovanjem Vaš
Network | Pribava - Pribava Info Te@m
Dobro Nam Došli I Ljuti Ne Otišli !!!

Join the forum, it's quick and easy

Komentar by Admin Mon 15 Mar 2010, 00:13

Nogometaši Wolfsburga večeras su u okviru Evropske lige na gostovanju kod ruskog Rubin Kazana odigrali neriješeno 1-1 što je za njih itekako dobar rezultat pred revanš na domaćem terenu.

Nakon što nas je Miralem Pjanić sinoć golom Real Madridu obradovao u ligi prvaka, večeras su okviru Evropske lige, obraz Bosne i Hercegovine osvjetlali, Zvjezdan Misimović i Edin Džeko koji su najzaslužniji za večerašnji remi Wolfsburga koji pred revanš susret ulijeva nadu u prolaz dalje.

Već u 10. minuti utakmice, Džeko je dobrim šutem zaprijetio golmanu Risikovu ali na njegovu sreću, mreža se nije zatresla. Nedugo zatim uzvratio je Orekhov ali je bio neprezican.

Veliku priliku da dovede Rubin u vodstvo imao je Macbeth Sibaya u 22. minuti ali rezultat je ostao nepromijenjen.

Radost domaćim navijačima u 29. minuti donosi Christian Noboa koji pogađa mrežu mladog Marvina Hitza i dovodi Rubin u vodstvo.

Osokoljeni postugnutim pogodkom, domaći igrači su i u nastavku utakmice nastavili jurišati ka golu Wolfsburga pokušajući postići još neki pogodak sa kojim bi došli do velike prednosti pred revanš u Njemačkoj. Pokušavali su Bukharov, Noboa i Karadeniz ali rezultat se do kraja prvog poluvremena nije mjenajo.

Soj pritisak, igrači Rubina nastavili su i u drugom dijelu. Hasan Kabze je u 52. minuti imao sjajnu priliku da poveća vodstvo svog tima ali je njegov šut u posljednji trenutak izblokirao stoper gostiju Madlung.

Već u narednom napadu Džeko je lijepo prošao po lijevoj strani i uposlio Misimovića koji dobro šutira ali još bolje brani golman Risikov.

Nakon ovog pokušaja Misimovića, uloge na terenu su se promjenile pa su igrači Wolfsburga preuzeli inicijativu i napravili veliki pritisak pred golom Rubina.

U 55. minuti nakon lukavo izvedenog kornera, Misimović pogađa prečku Rubina, imao je Risikov dosta sreće..

Pritisak gostiju umalo je iskoristio Bukharov koji nakon jednog kontranapada u 56. minuti sjajno izbacuje odbranu Wolfsburga i usamljen sa 3-4 metra šutira daleko iznad gola Wolfsburga.

Izjednačenje je došlo u 67. minuti kada je Edin Džeko na sebe navukao tri igrača domaće ekipe a zatim uposlio Misimovića koji sjajnim udarcem sa vrha šesnaesterca pogađa za izjednačenje.

Wolfsburg je nakon izjednačujućeg pogodka apsolutno preuzeo terensku inicijativu pa bilježimo dobar šut glavom Obafemi Martinsa nakon kornera koji je izveo Zvjezdan Misimović ali je Risikov i ovaj put bio siguran.

Sredinom drugog poluvremena na dvadestetak metara od gola Rubina, fauliran je Džeko te je dosuđen slobodan udarac za Wolfsburg.

Loptu je u svoje ruke uzeo večeras izuzetno raspoloženi Misimović koji ponovo sjajno šutira i prebacuje živi zid ali Risikov krajnjim naporom, vrhovima prstiju izbija loptu u prečku.

Mogao je Wolfsburg i do potpunog prekortea da je na samom kraju utakmice Gentner koji se izborio za loptu na lijevoj strani šesnaestreca bolje uposlio Džeku koji se usamljen nalazio na suprotnoj strani.

Wolfdburg na kraju može biti zadovoljan večerašnjim rezultatom, pogotovo zbog postignutog gola u gostima koji mnogo znači pred revanš. Nadamo se da će naši reprezentativci sa svojim Wolfsburgom nastaviti evropski put i nakon uzvratnog susreta na Wolkswagen areni.